ZÍSKEJTE KONZULTACI ZDARMA

Jsme na vaší straně. Již 10 let. Pomůžeme vám ušetřit čas a peníze. Přineseme vám peníze navíc.

Prosím vložte váš email a telefon. Zavoláme vám zpět a naplánujeme čas společné konzultace. Máte otázky? Volejte ihned 800 737 313.


Váš email

Váš telefon

Send

PORADÍME VÁM!

se správnou a funkční životní pojistkou. Na co si dát pozor a jak se nenachytat!

UŠETŘÍME VÁM PENÍZE!

Jsme nezávislí pojistní odborníci! Dokážeme vám zajistit nízkonákladové životní pojištění!

DÁME VÁM JISTOTU!

Správné životní pojištění dám jistotu vám i vašim blízkým v jakékoli životní situaci
Nevíte, jestli máte stále funkční a výhodnou smlouvu o životním pojištění nebo jiných produktech? My vám staré smlouvy zkontrolujeme a navrhneme výhodnější řešení!

CHCI KONZULTACI ZDARMA!
adela-svobodova-pojisteni

Investiční životní pojištění je pojištění, kde spořící složka je uložena do podílových fondů. Nesjednává se tu částka pro případ dožití, jako je tomu u kapitálového životního pojištění. Konečná částka v případě dožití se odvíjí pouze od celkové výkonnosti podílových fondů, do kterých bylo investováno. Investiční životní pojištění je v poslední době pravděpodobně nejvíce oblíbeným druhem životního pojištění.

Jak se prostředky zhodnocují

Každý si může sám zvolit, do jakých fondů chce pojistné investovat, záleží zde na vašem vztahu k riziku, od kterého se odvíjejí výnosy a také na době investování. Nejčastěji se investuje do podílových, akciových a nemovitostních fondů. Pokud ale chcete garantovaný výnos, můžete zvolit zajišťovací fondy. Zde sice nebudou tak vysoké výnosy, ale na druhou stranu, se vyhnete téměř jakémukoliv kolísání výnosu. Umíme vám sestavit vyrovnané portfolio fondů, jak s rizikovějšími složkami, tak i se složkami s minimálním rizikem. Dokážeme tedy najít ideální řešení pro každého zájemce o investiční životní pojištění.

Důchodové pojištění se považuje za podmnožinu kapitálového pojištění. V zásadě se jedná pouze o pojištění pro případ dožití. Za důchodový prvek je zde považována možnost typu výběru pojistného plnění. Na výběr je možnost výplaty pojistného plnění pojišťovny v podobě důchodu a to buď formou na předem sjednanou dobu a nebo doživotně s danou minimální dobou výplaty. Je zde také umožněna jednorázová výplata částky v případě dožití.

Rezervotvorné životní pojištění je kombinace pojištění a spoření/investování. Část zaplaceného pojistného je akumulována a později vyplacena klientovi. Dostupnost prostředků, míra jejich zhodnocení i kolísavost investice závisí na typu použitého rezervotvorného pojištění. Rezervotvorné životní pojištění podléhá při splnění zákonných podmínek daňovému zvýhodnění.

Kapitálové životní pojištění kombinuje pojistnou ochranu a spoření. Rozdíl oproti investičnímu životnímu pojištění je v tom, že klient si sám neurčuje, do čeho bude své prostředky investovat, rozdělení do investičních fondů je zcela v režii pojišťovny.

Charakteristika kapitálového pojištění

Obecně se udává jako nejméně výhodné, zejména kvůli neprůhlednosti plateb z pohledu klienta. Část pojištění je použita na krytí rizika smrti a část na spoření. Pojišťovny tají cenu krytí rizika smrti a s kapitálovou hodnotou zacházejí podle svého, převážně konzervativně. Pojišťovna garantuje minimální zhodnocení prostředků do tzv. technické úrokové míry, která je dnes ve výši 1,9%.

Rizikové životní pojištění je klasické pojištění pro případ úmrtí bez jakéhokoli spoření. Nedochází v něm k žádné tvorbě kapitálu a z toho důvodu není daňově zvýhodněno. Proto, pokud srovnáváme nákladovost, měli bychom v kalkulaci „znevýhodnit“ rizikové životní pojištění o výši daňové úlevy (protože použitím rizikotvorného životního pojištění klient oproti nízkonákladovému investičnímu životnímu pojištění nezískává oněch až 1 800 Kč ročně – za ně se totiž dá pořídit nemalé krytí smrti „hrazené státem“).

Pojistná částka pro případ úmrtí může být konstantní, lineárně klesající či klesající dle zůstatku úvěru.

V praxi lze pojistit nejen pojištění úmrtí, ale zařadit do nástroje i různá připojištění.

Neživotní pojištění

Získejte oblíbenou konzultaci zdarma.

Chci konzultaci zdarma!